Športovci, deti, hasiči či domov dôchodcov – tak to je zlomok aktívnych skupín občanov Turni a Dvorníkov-Včelárov, ktorí budú mať vďaka grantu pestrejší a kvalitnejší komunitný život.

Obce Turňa nad Bodvou a Dvorníky-Včeláre v spolupráci so spoločnosťou Danucem Slovensko organizujú každý rok grantový program Naša Turňa & Dvorníky, prostredníctvom ktorého môžu aktívni obyvatelia prihlasovať projekty, ktoré skvalitňujú komunitný život v obciach, a zároveň sú v súlade s udržateľnosťou. Ani tento rok tomu nebolo inak.

V máji sa predstavitelia obce a spoločnosti stretli, aby prerozdelili finančné prostriedky medzi tie najlepšie prihlásené projekty. Tých bolo celkovo 10, pričom predstavitelia sa rozhodli oceniť najlepších 6. Tento rok na ich realizáciu poputuje celková suma 5000 eur. Zoznam podporených projektov si môžete pozrieť na tomto linku

Zástupcovia ocenených projektov si na krátkom stretnutí prevzali z rúk príslušných starostov a environmentálnej koordinátorky cementárne Turňa nad Bodvou diplom a malú pozornosť.

Organizátori grantu držia palce všetkým oceneným s realizáciou ich projektov a ostatným ďakujú za ich príspevok do tohto ročníka.