Novučičké priestranné priestory, police plné vzácnych kúskov a všadeprítomná vôňa kníh. Tak vyzerá nová obecná knižnica v Rohožníku, na ktorú sme sa boli pozrieť spolu so starostom Petrom Švaralom a technickým a OHS riaditeľom CRH North Danube Hannesom Pueschelom.

Prvá zmienka o Rohožníckej obecnej knižnici pochádza ešte z roku 1921. Odvtedy sa však jej portfólio značne rozšírilo a dnes oduševneným čitateľom ponúka viac ako 12 000 zväzkov.

Knižnica dostala v tomto roku nový šat. K príprave týchto voľnočasových priestorov pre obyvateľov Rohožníka prispela v celkovej sume 30 000 eur aj spoločnosť CRH Slovensko. Výsledok je, samozrejme, dych berúci. Stačí sa prejsť pomedzi upratané regále s množstvo kníh a viete, že každé investované euro bolo využité správne.

Obecná knižnica sa každoročne zapája do aj do grantového programu Náš Rohožník, ktorý realizuje obec v spolupráci s CRH Slovensko. Prostredníctvom grantového programu vznikajú projekty, ktoré prispievajú k lepšiemu životu komunít v obci.

Novej obecnej knižnici prajeme čo najviac spokojných čitateľov a čo najmenej stratených či nevrátených kníh.