Spoločnosť Danucem sa znovu zapojila do environmentálneho dňa na východnom Slovensku. Čistenie pod Plešivskou planinou sa uskutočnilo 21. apríla 2023.

Podujatie sa začalo ráno o 8:00, kedy sa spoločným autobusom účastníci presunuli z Plešivca do Kunovej Teplice. Po registrácii účastníkov a príprave potrebného materiálu sa čistiaca akcia mohla začať. Účastníci vyčistili okolie obcí Kunová Teplica a Pašková. Ich práca spočívala v zbieraní odpadkov v prírode, kde sa zväčša jednalo o komunálny odpad.

Spoločnosť Danucem reprezentovalo šesť zamestnancov, a to konkrétne Attila Schuller – riaditeľ závodu, Slávka Grinčová – vedúca banských prevádzok a bezpečnosti, Arpád Lorincz – vedúci bane Fortuna, Róbert Balázs – špecialista na banské prevádzky, Klaudia Vargová – environmentálny koordinátor a Szabólcs Liptai – baník.

Pre spoločnosť Danucem bolo cťou zúčastniť sa aj tohtoročného environmentálneho dňa, ktorý sa konal pri príležitosti Dňa Zeme. Okrem dobrovoľníckej pomoci spoločnosť poskytla účastníkom aj občerstvenie, rukavice a vrecia na odpad. Po dobre odvedenej práci si kolegovia spolu s ostatnými dobrovoľníkmi vychutnali chutný guláš.

Spoločnosť Danucem týmto vysiela jasný signál, že jej záleží na prostredí komunít, v ktorých pôsobí.